Содержание
-
ТИПИ УРОКІВ ТА ЇХ СТРУКТУРА
Підготувала Ляшенко І.П.-учитель історії та правознавства Ясинуватськоїзош № 1
-
Класифікація уроків за головними етапами навчального процесу(С.В.Іванов)
вступні (увідні); первинногоознайомленнязматеріалом; формування понять, установлення закономірностейі правил; повторення та узагальнення; застосуванняздобутихзнань на практиці; формуваннянавичок (тренувальні); контрольні; комбіновані.
-
уроки за основним способом їхпроведення (І.Н.Казанцев)
• урок- лекція; • урок -бесіда; • урок- екскурсія; • кіноурок; • урок ізрізними видами занять; • урок самостійноїроботиучнів; • лабораторні та практичні.
-
Узагальненакласифікаціятипівуроків
(за В.М.Андрієвою, Б. А. Онищуком, Г.Т. Щукіною, Н. А Сорокіним, М. І. Махмутовим, І. Ф. Харламовим та ін.)
-
• урок формування (засвоєння) знань; • урок формування (засвоєння) й удосконаленнянавичок та вмінь; • урок застосування (закріплення) знань, умінь та навичок; • урок узагальнення та систематизаціїзнань; • урок контролю та коригуваннязнань, умінь, навичок; • комбінований урок.
-
Урок засвоєнняновихзнань
Мета: оволодінняучняминовиминавичками, матеріалом та новими способами діяльності.
-
Структура:
Організаційний момент. Підготовка до сприйняттяматеріалуабоактуалізаціяопорнихзнань, умінь, уявлень та чуттєвогодосвіду. Мотиваціянавчальноїдіяльності. Оголошення теми, мети, завдань уроку. Вивчення нового матеріалу (первиннезасвоєння). Осмисленняновихзнань, умінь. Закріплення, систематизація та узагальнення., Контрольно-коригувальнийетап. Підбиттяпідсумків уроку. Інструктажщодовиконаннядомашньогозавдання.
-
Найчастіше таким уроком євступний урок курсу (теми, розділу), коли віннезначноюміроюпов'язанийз темою попереднього уроку. Такождоречно обрати цей тип у випадку, коли змістматеріалускладний, об'ємний, міститьзначнукількістьнових понять іположень. Можевикористовуватисьпояснювально-ілюстративний, проблемнийвиклад. Заняттяможна провести у формібесіди, лекції, уявноїподорожічиекскурсії, відеоуроку, навчальноїконференціїзпідготовленимидоповідями (повідомленнями) учнів. Під час проведення уроку доречніконспектування, складання тез, опорних схем, робота зпідручником, картою, довідникамитощо. Головне, щобвивчення нового матеріалуучнямивідбувалося не пасивно, а в ходірізноманітноїактивноїпізнавальноїдіяльності.
-
Урок формування та вдосконаленнявміньінавичок
Мета: закріпленняйусвідомленняранішезасвоєногоматеріалу (знань, умінь, навичок) іформуванняновихнавичок та вмінь.
-
Структура
Організаційний момент. Актуалізаціяопорнихзнань та їхкоригування. Повідомлення теми й мети. Мотиваціянавчальноїдіяльності. Вступнівправи (можутьпоєднуватисьізпоглибленнямабовивченням невеликих порцій нового матеріалу та ознайомленнямз правилами, алгоритмами виконанняпевнихдій). Пробні та тренувальнівправи (Використаннявивченого в стандартнихумовах). Творчівправи. Підсумки уроку. Домашнєзавдання.
-
Основою такого уроку можнаназватитренування в різнихваріантах, яке вимагаєвідучняперенесеннязнаньівмінь у нові, нестандартніситуації. Для проведення таких уроківвикористовується практична робота. У педагогічнійлітературісамецей тип уроку рекомендується як найбільшдоречний для таких предметів, як фізика, хімія, географія, біологіяі, звичайноінформатика. Практичніроботи в значнійкількостіпредставлені у навчальнихпрограмах, та йпрактичнізавданняєневід'ємною, складовоюфактично кожного уроку інформатики.
-
Змістуроківцього типу маєзначніможливості для великоїваріативностізавданьі тому сприяєдиференціації та індивідуалізаціїнавчання. Урок формування та вдосконаленнявміньінавичокможутьпроводитись у виглядіігор, змагань, уявнихекспедиційтощо та поєднуватийіндивідуальні, іфронтальні, ігруповіметодироботи.
-
урок використаннязнань, уміньінавичок
Структура : 1. Перевіркадомашньогозавдання; коригуванняопорнихзнань, умінь, навичок. 2. Повідомлення теми й мети уроку. 3. Мотиваціянавчальноїдіяльності. 4І Загальнийінструктаж, усвідомленняучнями алгоритму дій, 5. Самостійневиконанняучнямизавданьпід контролем і за допомогоювчителя. 6. Звіт про виконанняроботи. Узагальненняйсистематизаціярезультатівроботи. 7. Підсумки уроку. 8. Домашнєзавдання.
-
Уроки закріпленнязнань, уміньінавичок (урокиповторення)
Мета: повторення та закріплення, уточненнятапоглибленняпопередньозасвоєнихзнань, уміньінавичок. Особливістюйодночасноскладністюцього типу уроківєвміннявизначатиобсягнавчальногоматеріалу, виділятиголовніідеї, поняття, правила йдобиративідповіднізавдання.
-
Структура
Повідомлення теми, мети уроку. Мотиваціянавчальноїдіяльності. Повторенняосновних понять теми. ПовторенняосновнихЗакономірностей, правил теми. Виконанняпрактичнихзавдань на повторенняйзакріпленняосновнихуміньінавичок. Підсумки уроку. Домашнєзавдання.
-
Уроки систематизаціїйузагальненнязнань
Мета: встановленнярівняоволодінняучнямиосновнимитеоретичнимизнаннями, повторення, більшглибокеосмисленнянавчальногоматеріалу, приведенняйого до певноїсистеми.
-
Структура.
1. Повідомлення теми й мети уроку. 2. Мотиваціянавчальноїдіяльності. 3. Відтворення та коригуванняопорнихзнань. 4. Узагальнення та систематизація понять. 5. Засвоєнняпровіднихідейітеорій на основіширокоїсистематизації. 6. Домашнєзавдання.
-
знаходження та розкриття в уже вивченомуматеріалізакономірностей, логічно-наслідковихзв'язків, глибокоїсутностіпроцесів та явищ; на перехідвідокремих до більш широких узагальнень. Слідзвернутиувагу на те, щосистематизаціяпередбачаєпевну форму відображенняокремихфактів у певнійсистемівзаємозв'язків — схему, узагальнюючутаблицютощо. У жодномуразі не можнавважатисистематизацієюпростевідтворенняокремихфактівабодійнаприкінцівивчення теми. Це буде простеповторення.. Урок такого типу можепроходити у форміоглядовоїлекції, бесіди, опитуванняйвиконаннясистемизавдань та ін.
-
Урок перевірки та коригуваннязнань, уміньінавичок
Мета: перевіркаякості та міцностізасвоєногоматеріалу, сформованостіуміньінавичок; внесеннякоректив.
-
Структура
Повідомлення теми та мети уроку. Мотиваціянавчальноїдіяльності. Перевірказнання фактичного матеріалу та основних понять. Перевіркаглибиниусвідомленнязнань. Використаннязнань у стандартнихумовах. Використаннязнань у зміненихумовах, Збірвиконанихзавдань (їхперевірка, оцінювання, аналіз, як правило, виконуються до наступного уроку). Підсумки уроку. Домашнєзавдання.
-
Якщо робота проводиться письмово, то пункти 3-6 відображаютьлогікупобудовизавданьконтрольноїроботи. Такі уроки проводятьсянаприкінцівивчення теми, розділуйвиконуютьцілу низку функцій: контролюючу, навчальну, виховну, діагностуючу та ін. Уроки перевіркиможуть бути організованідоситьрізноманітно ( у виглядіігор-змагань, аукціонів, оглядузнаньтощо), маютьширокіможливості для поєднанняііндивідуальної, ігруповоїроботи
Нет комментариев для данной презентации
Помогите другим пользователям — будьте первым, кто поделится своим мнением об этой презентации.